Memory three


29 grudnia 2014 roku opublikowałam swój pierwszy post.
Dziś mijają od tego momentu 3 lata. 
Nie lubię podsumowań, planów, a  coraz częściej i wspomnień.
Jedną z nauk, jakie nabyłam w tym czasie, to  świadomość, że jeśli mocno tkwi się w przeszłości, to trudno pójść na przód i wierzyć w dobrą przyszłość.
 

dekoracja świąteczna, dekoracja skandynawska


Bloga założyłam z potrzeby odreagowania na smutek i tęsknotę.
I taki on był na początku. Posty były o wspomnieniach, tradycjach, wartościach czy relacjach. 

Drugi powód, to zamiłowanie do pisania. Zawsze lubiłam to robić. 
Kolejne z trzech moich 
wielkich marzeń,
to właśnie życie z pisania. Mam to w genach, bo mojemu ojcu udało się kiedyś opublikować dużo opowiadań.
Później talent zmarnował.

Przez te trzy lata w blogosferze sporo się wydarzyło. Przede wszystkim poznałam wiele wspaniałych osób. Dla mnie, zdeklarowanej  introwertyczki to nie lada osiągnięcie.
Z kilkoma spotkałam się w realnym świecie, z wieloma mam prywatny kontakt mailowy.
I to jest zdecydowanie wartość nr 1, jeśli chodzi o blogowanie.

gwiazda betlejemska


Rozwinęłam również moje hobby. Dziś mogę powiedzieć, że stałam się scrapbookingową maniaczką :-) Poznałam różne techniki i poczyniłam postęp w robieniu zdjęć. 
Sporo nauczyłam się o wirtualnym świecie, zaistniałam w social mediach, pozyskałam o nich dużo wiedzy i wciągnęło mnie to na całego.

Dziś, bardzo blisko końca roku chciałabym życzyć sobie, żeby moje życie zmieniło się diametralnie. 
Abym mogła w końcu zrezygnować z pracy na etacie, mieć czas na realizację swoich marzeń, a środki na utrzymanie z tego, co daje mi satysfakcję i zadowolenie.
Bo jak nie teraz, to kiedy? 

A jakie Wy macie plany na przyszłość ?

51 komentarzy:

 1. Jak nie teraz - to kiedy? Idź do przodu, realizuj swoje marzenia, spełniaj się prywatnie i blogosferowo czy zawodowo. Miej wokół siebie życzliwych ludzi i łaskę z niebios. Tego Ci życzę na kolejny rok.
  Pozdrawiam Hollinko:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję 3 urodzin bloga :) Życzę Ci, aby kolejne lata na blogu, był też tak udane, a nawet lepsze.
  Mam nadzieję, że Nowy Rok przyniesie Ci same radości i że będziesz mogła zrealizować swoje prywatne i zawodowe plany.
  Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku !

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję rocznicy:-) i życzę owocnego blogowania na kolejne latka. W sumie, to dużo nas łączy, podobnie odbieram wartości dodane blogowania i też zawsze marzyłam o rzuceniu etatu, chociaż lubię swoją pracę. Dziś wiem, że to niemożliwe z racji wyższej konieczności posiadania pewnego zabezpieczenia socjalnego więc staram się wszystko pogodzić. A poza tym, nie mam planów, dla mnie najważniejsze jest to co dziś, tu i teraz, więc życzę Ci odwagi w realizowaniu planów i marzeń, bo jak nie teraz to kiedy:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie robię planów:)wolę iść na żywioł:)kiedyś planowałam,ale jak to mówią "chcesz rozśmieszyć Pana Boga to powiedz mu o swoich planach"..przewrócił moje życie o 180st:))dziś cieszę się z tego co mam,a jeśli przy okazji spełni się moje marzenie to jestem szczęśliwa:)
  pozdrawiam cieplutko:))

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo optymistycznie brzmi ten wpis !!! Gratuluję rocznicy blogowania ! Życzę Tobie spełnienia marzeń i odwagi w ich realizacji !!!
  Jeśli chodzi o moje plany - to na razie nie zdradzam, ale plany mam bardzo ciekawe. Pozdrawiam serdecznie !!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję rocznicy:))Pozdrawiam serdecznie i fajnego dalszego blogowania życzę:)))Z okazji nadchodzącego Nowego Roku życzę Ci z całego serca aby Twoje marzenia się spełniły:)))))))))

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna rocznica i piękna refleksja. Mam to szczęście, że nie muszę pędzić do pracy każdego ranka. Mam czas na kawę i książkę w łóżku, niczego tak naprawdę nie muszę, mogę rozwijać moje pasje i fundować sobie stopchwilki, kiedy mi przyjdzie na to ochota.Takiego stanu Ci życzę, bo jak nie teraz, to kiedy?

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję i życzę by plany i marzenia zostały spełnione. Moje marzenie, to kupić nową maszynę ( 10latka odmówiła posłuszeństwa) i jeszcze raz spróbować swoich sił w rękodziele. : )

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję Ci z całęgo serca! I życzę, żeby plany i marzenia udało się zrealizować. Podobno jeśli bardzo się czegość chce... Moje wielkie marzenie jest identyczne - dotyczy pracy, a właściwie możliwość jej zmiany na coś, co będę mogła robić z pasją, a przy tym znaleźć więcej czasu na dom i dzieci. Na spokój, a nie ciągłą gonitwę... Kiedy, jak nie teraz?:) ściskam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję trzeciej rocznicy bloga i życzę dalszej przyjemności z pisania i prowadzenia go. A w życiu osobistym życzę Ci zdrowia i tego wszystkiego, czego Ty sama sobie życzysz :) Pozdrawiam serdecznie z Wietnamu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja mam podobne marzenie - choć wiem, że życie z pisania raczej nie jest łatwe i tylko nielicznym się udaje. Ale generalnie chciałabym zostać na freelansie, nie być zmuszoną do powrotu na etat. Myślę nad własną działalnością - ale czas pokaże, co z tego wyjdzie. A Tobie życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mojemu blogowi mija właśnie pierwszy rok... też napisałem pierwszy post 29 grudnia :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję trzech lat istnienia bloga! I życzę dalszego rozwoju 😊

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratuluję i życzę realizacji planów :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratuluję trzecich urodzin bloga. Mój we wrześniu obchodził czwarte urodziny i sama byłam w szoku, że ten czas tak szybko zleciał.

  OdpowiedzUsuń
 16. Mnie przeszłość daje siłę i mądrość i często się o nią podpieram w teraźniejszości spoglądając ku przyszłości. Ważne jest ile tych złych rzeczy rejestrujemy a ile tych dobrych, bo to rejestr teraźniejszych wydarzeń określa jakość przeszłości czy będzie dla nas pociechą czy udręką:)
  gratuluję rocznicy i gratuluję pięknego rozwinięcia talentu. Bardzo się cieszę, że założyłaś bloga i mogę z Tobą spędzać blogowy czas. Bardzo lubię do Ciebie zaglądać, jesteś mi jak miłą sąsiadką zza płotu do której z ogromną przyjemnością zaglądam a dowiedzieć się - co słychać?
  Buziaki :D
  Moje plany jeszcze się tworzą w głowie, chociaż nie robię planów jakiś takich konkretnych, ale podsumowanie w głowie się robi. Samo życie i pogoda tak mocno weryfikuje naszą codzienność, na którą tak naprawdę mamy coraz mniej czasu, że trudno cokolwiek planować.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ojej 3 lata to ogrom czasu, kolejnych sukcesów i mnóstwa satysfakcji <3

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie robię planów, wolę żyć z dnia na dzień ... :D Jedynym wyjątkiem są podróżnicze listy państw/miast, które mam zamiar odwiedzić :D

  OdpowiedzUsuń
 19. I oby się twoje plany spełniły:-) Tego Ci życzę na Nowy Rok!
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 20. Przepiękny post. Ja się bardzo cieszę, że Cię poznałam i staram się to ukazywać. Wiesz, dużo osiągłaś, bardzo Ci tego gratuluję! <3

  Obiecałam sobie, że w nowym roku będę żyła na całego, pragnę podróżować, jeździć z aparatem, podszlifować angielki, poznać ciekawych ludzi. Żyć w pełni.

  Kochana, życzę Ci, byś mogła zarabiać, robiąc to, co kochasz. Również o tym marzę. Jesteś utalentowaną i fantastyczną kobietą. Życzę Ci, by ten nowy rok był dla Ciebie przełomowy, by Twoje marzenia się urzeczywistniły. Bądź zdrowa i prawdziwie szczęśliwa. Życzę, by życie obfitowało w piękne chwile, by otaczała Cię miłość. <3

  OdpowiedzUsuń
 21. Szczęśliwego Nowego Roku. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 22. Wszystkiego najlepszego z okazji blogo-urodzin! :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Skoro życzysz sobie zmian znaczy, że jesteś na nie gotowa i powinnaś zrobić więcej w tym kierunku.Życzę Ci mądrych i odważnych decyzji, trzymam za Ciebie kciuki :-)

  OdpowiedzUsuń
 24. Życzę by te marzenia się spełniły! By 2018 był rokiem dobrym i przełomowym.

  OdpowiedzUsuń
 25. Gratuluję i życzę kolejnych owocnych lat w blogowaniu

  OdpowiedzUsuń
 26. Jestem pewna, że przy dobrze opracowanym planie jest się w stanie zmienić swoje życie na takie o jakim się marzyło i...czerpać z tego wszystko to, co najlepsze. Czego Ci z całego serca życzę!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 27. Spełnienia marzeń...albo mnie dawno tutaj nie było..albo szablon się zmienił???:)

  OdpowiedzUsuń
 28. Gratuluję rocznicy i życzę aby kolejne lata były owocne, inspirowały i rozwijały pasje

  OdpowiedzUsuń
 29. Fajny wpis. Pokazuje, ze mnie może się powieść i ze można pisać na etacie - ja tez mam taką sytuację. W przyszłym roku planuję mocniej zaangażować się w bloga i poszukać profesjonalnych porad np jak obrabiać zdjęcia- z tym chyba najgorzej. Dodatkowo założę profil FB. Życzę Tobie sukcesow w Nowym Rok!

  OdpowiedzUsuń
 30. Gratulacje z okazji urodzin bloga. Bardzo ładny tekst.Życzę dalszych sukcesów w 2018 r!

  OdpowiedzUsuń
 31. Jakiś wielkich planów nigdy nie robię. Jest główny cel, a te poboczne często się zmieniają, pojawiają się nowe pomysły, szanse i drogi. Wybieram często spontanicznie

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja mam tyle planów, że muszę chyba długo żyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 33. Kolejnych sukcesów życze i najlepszego w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Ja swoje podsumowanie dopiero będę robić. Planów nie mam dużo, ale na pewno są dużo lepiej przemyślane niż rok temu. Mam już nieco zdrowsze podejście do tego typu kwestii. :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Gratuluję już trzech udanych lat i życzę kolejnych jeszcze bardziej udanych a Nowy Rok niech będzie dla Ciebie pełen pozytywnej energii do działania i odnoszenia tych wymarzonych sukcesów. Pomyślności i powodzenia Kochana Holly :-)))

  OdpowiedzUsuń
 36. sukcesów blogowych i radości z samych sukcesów Ci życzę:)

  OdpowiedzUsuń
 37. Oj to bardzo Ci tego życzę. Marzyłam zawsze o tym samym

  OdpowiedzUsuń
 38. Gratulacje brawo pasja to wspaniała odskocznia. Trzy lata owocnej pracy i życze kolejnych tak twórzych działań.

  OdpowiedzUsuń
 39. Gratuluje. Ja dopiero od pol roku pisze. Nie mam planow bo nigdy nie wypalaja ide na spontan

  OdpowiedzUsuń
 40. Pamiętaj, że liczy się tylko tu i teraz :) Tkwić w przeszłości lub przyszłości to najgorsze co może nas spotkać.

  OdpowiedzUsuń
 41. Bardzo dużo nas różni, tym bardziej cenię sobie Twoje posty i gratuluję rocznicy, bloguj dalej tak pomyślnie. Życzę Ci, żeby udało Ci się ze swojej pasji uczynić źródło dochodów, szczerze wierzę, że się to uda! Bo jak nie Tobie, to komu?
  Wszystkiego najlepszego!:))

  OdpowiedzUsuń
 42. Życzę Ci dobrze! Niech się spełni marzenie m, o którym piszesz. Czerp satysfakcję z tego co robisz!
  Samych przyjemności na ten nowy rok!

  OdpowiedzUsuń
 43. Gratuluję trzy lata to kawał czasu. Ja również zaczęłam blogowanie pisanie ze smutku I straty. Sprawia mnie to wiele radości :). Poznałam bardzo ciekawych ludzi :) z niektórymi pewnie spotkam się. Twoje prace są piękne, subtelne.

  OdpowiedzUsuń
 44. "Jeśli mocno tkwi się w przeszłości, to trudno pójść na przód i wierzyć w dobrą przyszłość" - bardzo trafne słowa, bardzo...
  Niech Twoje marzenia się spełnią! Powodzenia:)

  OdpowiedzUsuń
 45. Cóż, wygląda na to, że marzy nam się podążać tą samą ścieżką. Życzę Ci wytrwałości i cieszę się, że wiesz czego chcesz. To połowa sukcesu o którą najtrudniej.

  OdpowiedzUsuń
 46. Gratuluję wytrwałości, sam wystartowałem nieco wcześniej bo w sierpniu 2014 jeszcze z projektem Nieobiektywny.pl ;)

  OdpowiedzUsuń
 47. Gratulacje piekny wiek :-)
  No właśnie to jak nie teraz to kiedy ? Leiej teraz :-)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi ogromnie miło, jeśli podzielisz się ze mną swoją opinią na poruszany w tym poście temat.
Dziękuję, że poświęcasz mi chwilę swojej uwagi :-)

Mój Instagram

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 world by Holly , Blogger